Postanowienia wstępne

 1. Sklep internetowy Fretkowo.pl prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet.
 2. Właścicielem Sklepu jest firma Big Deal z siedzibą w Słubicy A, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez ministra właściwego ds. gospodarki, NIP 773-23-26-319, REGON 145940386.
 3. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

Oferowane metody dostawy oraz płatności

 1. Ceny produktów nie zawierają kosztów przesyłki, które ponosi Klient. Koszty wysyłki uzależnione są od łącznej wagi produktów i rodzaju dostawy. W szczególnych przypadkach Klientowi przysługuje darmowa dostawa.
 2. Klient może skorzystać z następujących metod dostawy lub odbioru zamówionego Produktu:
 • Przesyłka kurierska,
 • Przesyłka kurierska pobraniowa,
 • Odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu.
 1. Klient może skorzystać z następujących metod płatności:
 • Płatność przelewem na konto Sprzedawcy
 • Płatność elektroniczna za pośrednictwem Przelewy24.pl
 • Płatność za pobraniem
 • Płatność przy odbiorze
 1. Klienci chcący otrzymać fakturę VAT proszeni są o umieszczenie tej informacji w “Uwagach”do zamówienia lub powiadomienie nas mailowo/telefonicznie. Standardowym dokumentem wydawanym przez Sklep jest paragon fiskalny.
 2. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem firm kurierskich. Na życzenie Klienta stnieje jednak możliwość wysyłki towaru za pośrednictwem innego spedytora: Poczty Polskiej lub z wykorzystaniem paczkomatów. W kwestiach dotyczących indywidualnych warunków wysyłki prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy w celu obliczenia kosztów dostawy fretkowo@gmail.com.
 3. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku transportu.
 4. Zawsze należy sprawdzać przesyłkę w obecności Kuriera, a w razie uszkodzeń produktu wypełnić odpowiedni protokół uszkodzenia towaru (Kurier dostarczający przesyłkę jest zobowiązany do udostępnienia formularza). Prosimy jednocześnie o niezwłoczne przesłanie nam informacji o takim zdarzeniu i zachowanie kopii protokołu uszkodzenia.
 5. Klient obowiązany jest do dokonania płatności w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy Sprzedaży – w przeciwnym razie zamówienie zostanie anulowane. W przypadkach, gdy płatność miałaby zostać dokonana po tym terminie, a Klientowi zależy na realizacji tego zamówienia prosimy o powiadomienie Sklep o takiej sytuacji, by zamówienie nie zostało automatycznie anulowane.
 6. Przy każdym towarze podany jest czas realizacji zamówienia. Jest to czas, który potrzebujemy, aby skompletować zamówione towary i zrealizować wysyłkę. W przypadku, gdy czas realizacji byłby dłuższy niż podany na naszych stronach, kontaktujemy się z Kupującym, aby potwierdzić realizację zamówienia oraz uzgodnić propozycję terminu.

W przypadku płatności tradycyjnym przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu.

Przesyłki są dostarczane Pocztą Polską zazwyczaj w ciągu 2-5 dni. Firma kurierska dostarcza przesyłki w ciągu 1-2 dni roboczych po wysyłce z naszego magazynu. Nie odpowiadamy za opóźnienia w dostawie przesyłek przez Pocztę Polską i firmy kurierskie.

Prosimy jednak o każdorazowe powiadamianie nas o wszelkich niedociągnięciach ze strony spedytorów. Państwa uwagi pozwalają nam kontrolować i doskonalić terminowość dostaw.

Odstąpienie od umowy i zwrot towaru

 1. Konsument dokonujący zakupów w sklepie internetowym Fretkowo.pl może bez podania przyczyn odstąpić od umowy w terminie do 14 dni od dnia wydania rzeczy, zgodnie z zapisami Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku.
  Prawo to nie przysługuje w przypadku:
  • rzeczy nieprefabrykowanych, wykonanych według specyfikacji konsumenta,
  • rzeczy ulegających szybkiemu zepsuciu lub mających krótki termin trwałości,
  • rzeczy dostarczonych w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.
 1. Klient może zrezygnować z zamówienia składając stosowne oświadczenie na piśmie. Wzór formularza odstąpienia od umowy znajduje się w załączniku do ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r.
 2. W przypadku rezygnacji z zakupionego produktu Klient odsyła produkt do magazynu sklepu na adres: Fretkowo.pl ul. Zarzeczna 33, 96-321 Słubica A.
 3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a Klient jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
 4. W przypadku odstąpienia od umowy koszt dostarczenia zwracanego towaru ponosi Klient.
 5. Klient, który złożył zamówienie oświadcza, że został poinformowany o przysługującym mu prawie odstąpienia od umowy zgodnie z Ustawą wymienioną w pkt. 14.

Reklamacje

 1. W przypadku niezgodności towaru z umową Klient proszony jest o kontakt z naszym Sklepem: fretkowo@gmail.com
 2. W przypadku reklamowania przez Klienta towaru Sklep Fretkowo.pl rozpatrując reklamację może zażądać dostarczenia przez Klienta reklamowanego towaru do magazynu sklepu mieszczącego się pod adresem: Fretkowo.pl ul. Zarzeczna 33, 96-321 Słubica A, wraz z dowodem zakupu i opisem reklamacji.
 3. Sklep Fretkowo.pl w ciągu 14 dni od zgłoszenia reklamacji ustosunkuje się do zgłoszenia i poinformuje Klienta o dalszym postępowaniu.

Postanowienia końcowe

 1. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.
 2. Produkty dostarczane są bez wad, o ile w opisie produktu nie zaznaczono inaczej (produkty przecenione).

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie. Składając zamówienie, jako Klient zobowiązujesz się do zapłaty oraz akceptujesz powyższy regulamin.