• Nowy
Pan Zwierz - 100% mięsa - Królik 25g

Pan Zwierz - 100% mięsa - Królik 25g

Skład: 100% suszone mięso z królika.

Ostatnie sztuki w magazynie
19,99 zł
Brutto

 

Mięso królika należy do mięs białych, dietetycznych, łatwostrawnych, a przy tym delikatnych i soczystych. Dzięki swoim licznym zaletom mięso to jest umieszczane na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o żywienie dzieci. To właśnie królika zaleca się wprowadzić jako pierwszego przy rozszerzaniu diety niemowląt o białko zwierzęce. Króliczyzna w żywieniu zwierząt domowych przede wszystkim nie uczula i nie wywołuje reakcji alergicznych dlatego jest szczególnie polecana psim i kocim alergikom oraz zwierzętom z nietolerancjami pokarmowymi. Jest idealną podstawą diety eliminacyjnej u zwierząt.

Nowe posiłki diety eliminacyjnej u kota powinny składać się z jednego gatunku mięsa natomiast u psa z jednego gatunku mięsa i (ewentualnie) jednego źródła węglowodanów. Na dietę kota czy psa z alergią pokarmową należy szczególnie uważać, bo w przeciwnym razie łatwo jest mu zrobić krzywdę. Zaczynając dietę eliminacyjną u psa czy kota należy bezwzględnie odstawić jakiekolwiek smakołyki i przekąski, które zawierają inne źródła białka. Sprawdzą się tutaj wyłącznie naturalne przysmaki ze 100% mięsa bez jakichkolwiek dodatków i ulepszaczy.

Mięso królicze charakteryzuje się wysoką zwartością białka (zawiera aż ponad 20% więcej białka niż inne gatunki mięsa), niską zawartością tłuszczu (tuszka królicza przy masie około 1,2-1,6 kg zawiera go jedynie 3-6%) oraz ma stosunkowo wysoką wartość energetyczną (100 g to 114 kcl/477 kJ). Dodatkowym ogromnym walorem mięsa z królika jest jego odżywczość. Aż 90% białka z mięsa króliczego jest przyswajalne przez organizm. Dla porównania: z wołowiny – w 62%, a z kurczaka w 79-90%. Właśnie ze względu na lekkostrawność i wysoką wartość odżywczą mięso królika jest idealne w diecie zarówno młodych zwierząt jak i starszych - poleca się je psom i kotom osłabionym chorobami, wymagającym rekonwalescencji, cierpiącym na problemy z przewodem pokarmowym, alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, zwierzętom w ciąży i karmiącym młode.

Króliczyzna jest bardzo zdrowa - bogata w aminokwasy, składniki mineralne oraz witaminy, szczególnie te z grupy B. Dostarcza duże ilości kwasów tłuszczowych nienasyconych, łatwiej przyswajalnych przez organizm aniżeli tłuszcze nasycone. Jest dobrą alternatywą w diecie antycholesterolowej, ponieważ charakteryzuje się niską zawartością cholesterolu, tylko 35-40 mg w 100 gramach mięsa (dla porównania w 100 gramach mięsa kury znajduje się 78-98 mg cholesterolu). Cechuje ją również niska zawartość białek tkanki łącznej (2,7%) o niewielkiej wartości odżywczej.

Mięso królicze zawiera wysoki procent kwasu linolenowego, który jest silnym antyutleniaczem i ma działanie antynowotworowe. Kwas ten zmniejsza ryzyko schorzeń układu sercowo-naczyniowego, odpowiada za metabolizm glukozy, ogranicza stężenie cholesterolu we krwi. Minimalizuje także podatność na tworzenie się skrzepów. Ponadto mięso królicze dostarcza małą ilość puryn – związków azotowych, powstających w wyniku trawienia białka i przyczyniających się do powstawania kryształków kwasu moczowego w stawach. Mogą je zatem spożywać osoby chorujące na dnę moczanową.

Warto również wspomnieć, że wybór króliczego mięsa (zamiast drobiu, mięsa wieprzowego czy wołowego) jest też o wiele zdrowszy dla środowiska i nas samych. Zwierzęta te nie wymagają dużych ilości pożywienia, aby osiągnąć rozmiar odpowiedni do uboju - wystarczy, aby miały 3 miesiące.

W naszej ofercie znajdziecie przysmaki z królika. Mięso to nie wywołuje reakcji alergicznych - jest najbezpieczniejsze dla psich i kocich alergików. Jest to znakomita karma dla psów i kotów wszystkich ras. Można je serwować jako przekąskę w psiej i kociej diecie lub dodać do stałej karmy, aby zyskać zdrowy, smaczny i pełnowartościowy posiłek. Pamiętaj, że dzięki odpowiednio dobranym składnikom odżywczym zmniejszasz  do minimum ryzyko wystąpienia alergii czy nietolerancji pokarmowej u Twojego Pupila.

Skład: 100% suszone mięso z królika.

Składniki analityczne:białko 84,85%, woda 7,2%, tłuszcz 5,65%, popiół surowy (mikroelementy) 4,3%, włókno surowe 0,3%.

5905489203902
No reviews
Dodano do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.