• Nowy
Pan Zwierz - 100% mięsa - Wołowina 25g

Pan Zwierz - 100% mięsa - Wołowina 25g

Skład: 100% suszona wołowina.

16,00 zł
Brutto

 

Wołowina jest jednym z najpowszechniej dostępnych i najczęściej stosowanych źródeł mięsa w karmie dla zwierząt domowych, zaraz po kurczaku. Mięso wołowe to przede wszystkim cenne źródło białka - w porównaniu z innymi rodzajami mięs cechuje się dość niską zawartością tłuszczu. Zjadając 100 g polędwicy wołowej, dostarczamy 20,5 g białka i 3,5 g tłuszczu. Ilość tłuszczu w wołowinie zależy też w dużej mierze od jej rodzaju – dla porównania szponder wołowy w 100 g zawiera już  15,7 g tłuszczu. Aby dostarczyć naszemu psu lub kotu jak najwięcej cennych witamin i minerałów warto serwować mu kawałki mięsa pozyskane z różnych części bydła – różnią się one nie tylko smakiem, ale i wartością odżywczą – sprawdzi się zarówno mięso mięśniowe, jak i podroby, chociaż tych ostatnich powinno być w diecie zdecydowanie mniej.

Mięso wołowe jest niezbędne w diecie wszystkich zwierząt, które są aktywne - dostarcza kreatyny, która zwiększa możliwości wysiłkowe oraz L-karnityny – przyspieszającej przemianę materii oraz regenerację po wysiłku. To źródło ułatwiającego spalanie tłuszczu i wspierającego kondycję mięśni kwasu linolowego (CLA) i alaniny – aminokwasu, zapobiegającego utracie masy mięśniowej w sytuacji dostarczenia organizmowi niewystarczającej ilości węglowodanów podczas wysiłku. Ponadto w wołowinie znajduje się dobrze przyswajalne żelazo (jest go znacznie więcej niż np. w mięsie z kurczaka) oraz szereg witamin z grupy B (B12, B3 i B6), A i E oraz cynk i selen - zalecana jest więc w szczególności dla psów i kotów ze skłonnością do anemii). Dodatkowo zawiera ona spore ilości tauryny - aminokwasu, który odpowiada między innymi za pracę mięśni i serca oraz dobry wzrok u tych zwierząt.

Wołowina zaliczana jest do mięs wpływających na budowę masy mięśniowej - zapewnia zwierzakom odpowiedni wygląd skóry, prawidłowy wzrost oraz zdrową budowę kośćca. Wołowinę można podawać zarówno gotowaną, jak i na surowo. Wielu hodowców podaje surową skrobaną wołowinę jako pierwszy posiłek, który dostaje szczeniak oprócz mleka matki. Wołowina może stanowić zarówno podstawę psiego posiłku, jak i być podawana tylko od czasu do czasu, natomiast nie powinna stanowić jedynego składnika w kociej diecie - przede wszystkim nie zaspokoi ona jego wszystkich potrzeb żywieniowych, oraz ze względu na niewłaściwe proporcje między ilością wapnia i fosforu (przewaga fosforu). W diecie kota podroby stanowią bardzo istotny element diety, jednak ich podaż musi być ograniczona do ok. 15-20% w stosunku do mięsa.

Starannie opracowana dieta to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. W naszym asortymencie znajdziesz przysmaki „Pan Zwierz” z suszonego udźca wołowego oraz ligawy. Suszone kawałki to świetny i smakowity sposób na różnorodność diety oraz naturalną higienę zębów i dziąseł Twojego Pupila.

Skład: 100% suszona wołowina.

Składniki analityczne: białko 78,90%, tłuszcz 11,5%, woda 6,5%, popiół surowy(mikroelementy) 3,84%, włókno surowe 1,1%.

5905489203926
No reviews
Dodano do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.